Кіберполіція: де-факто - за всіма ознаками криптовалюта може відноситься до електронних коштів

Кіберполіція: де-факто - за всіма ознаками криптовалюта може відноситься до електронних коштів

Поки вона не легалізована, зловмисники активно використовують її для анонімізації своїх злочинних дій.

Департамент кіберполіції Національної поліції України підтримує ідею легалізації криптовалюти в Україні, процесу її майнінгу (щонайменше, це прирівняти її до електронних коштів), а також ідею використання технології Blockchain у державному та приватному секторах, про це йдеться на сайті департаменту.

Як зазначається, де-факто, за всіма ознаками криптовалюта може відноситься до електронних коштів – одиниць вартості, які зберігаються на електронному пристрої і приймаються, як засіб платежу. Водночас, контроль за її транзакціями забезпечується криптографічним захистом.

«У випадку неспроможності найближчим часом врегулювати статус криптовалюти в Україні, держава повинна офіційно заборонити її обіг, щоб кожен знав про те, що купуючи чи продаючи криптовалюту на території України він ризикує втратити свої фінансові вкладення безповоротно, не маючи права на захист і відшкодування збитків», – йдеться у повідомленні із посиланням на керівника департаменту кіберполіції Сергія Демедюка, який також додав, що для легалізації та врегулювання криптовалютних технологій в Україні кіберполіція готова до співпраці з усіма зацікавленими відомствами та організаціями.

За його словами, сьогодні врегулювання користування криптовалютою в Україні є досить актуальним питанням. «Оскільки обіг криптовалют та їх статус в Україні не визначений, зловмисники активно використовують її для анонімізації своїх злочинних дій. У той же час, громадяни все частіше стають жертвами шахраїв під час операцій з криптовалютою, не маючи при цьому повноцінного захисту від правоохоронних органів», – підкреслив Демедюк.

Водночас, Демедюк додав, що усі операції з криптовалютою в Україні мають бути з обов'язковою ідентифікацією власника криптовалютного гаманця, так як основною проблемою правоохоронців у світі є саме підтвердження права власника гаманця на його власність. «А отже і визначення його потерпілим», – підкреслив він.

Як він зазначив, сьогодні виникла необхідність якнайшвидше урегулювати на законодавчому рівні питання пов'язані з використанням криптовалют, а також впровадження необхідного оподаткування операцій з купівлі чи продажу криптовалюти. Крім того, необхідно визначити відповідні правила функціонування українських криптовалютних бірж і пунктів обміну криптовалют.

Водночас, як писав Mind, Національний банк, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг не визнають криптовалюту платіжним засобом, грошовим сурогатом або цінністю.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Показати коментарі (1)
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Інвесторів у криптовалюту може спіткати повне банкрутство - Deutsche Bank
Наступна новина Командира військової частини, якого спіймали на хабарі, раніше звільнили з ЗСУ
Останні новини
Схожі новини