Ким є керівник нової церкви Епіфаній

Ким є керівник нової церкви Епіфаній
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото - Радіо Свобода

Новообраний митрополит Київський і всієї України Епіфаній, в миру Сергій Думенко, народився 3 лютого 1979 року в селі Волково Іванівського району Одеської області в сім’ї робітників.

Про це стало відомо із сайту «Київські єпархіальні відомості».

1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів. 1996 року вступив на навчання до Київської духовної семінарії, яку закінчив в 1999 році за першим розрядом.

У тому ж 1999 році вступив до Київської духовної академії, яку закінчив у 2003 році з науковим ступенем кандидата богословських наук.

У 2003–2005 роках обіймав посаду секретаря-референта, прес-секретаря Рівненського єпархіального управління та викладача Рівненської духовної семінарії.

2006-2007 – навчання в Афінському національному університеті на філософському факультеті (Греція).

З нового навчального 2007 року прийнятий на посаду викладача Київської православної богословської академії, а також призначений завідувачем кафедри філології цього навчального закладу.

21 грудня 2007 року пострижений у чернецтво.

6 січня 2008-го в Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі міста Києва Святійшим Патріархом Філаретом рукоположений у сан ієродиякона, а 20 січня 2008 року – в сан ієромонаха.

25 січня 2008 року згідно з указом призначений секретарем Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

16 березня 2008 року возведений у сан архімандрита.

20 березня 2008 року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва.

30 травня 2008 року призначений керуючим справами Київської патріархії.

7 жовтня 2008 року присвоєне наукове звання доцента Київської православної богословської академії.

21 жовтня 2009 р. Священним Синодом УПЦ Київського патріархату обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії.

15 листопада 2009 р. у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва відбулася архієрейська хіротонія.

27 липня 2010 року рішенням Священного Синоду УПЦ Київського патріархату призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським, керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією та ректором Київської православної богословської академії.

17 листопада 2011 року присвоєне наукове звання професора Київської православної богословської академії.

23 січня 2012 р. указом Святійшого Патріарха Філарета возведений в сан архієпископа.

30 серпня 2012 року після успішного захисту докторської дисертації на тему «Вчення Православної Церкви про спасіння в контексті неперервності святоотцівського передання» рішенням спеціалізованої Вченої ради Київської православної богословської академії присвоєно науковий ступінь доктора богословських наук.

З 20 жовтня 2012 року обіймає посаду голови Синодального управління у справах духовної освіти.

28 червня 2013 р. згідно з рішенням Архієрейського Собору указом Святійшого Патріарха Філарета возведений у сан митрополита з титулом «Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський» з дорученням церковного керівництва парафіями у Київській області.

Був патріаршим намісником, першим постійним членом Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату (за посадою).

Удостоєний церковних нагород: ордена святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, ордена святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня, ордена святого архистратига Божого Михаїла, ордена Святого Хреста Чорногорської Православної Церкви.

Нагороджений державними нагородами та почесними відзнаками: орденом «За заслуги» III ступеня, грамотою Кабінету Міністрів України, подякою Премʼєр-міністра України, відзнаками Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства сухопутних військ України, відзнаками Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та «Українського народного посольства».

На Об’єднавчому соборі 15 грудня очолив єдину помісну церкву в Україні.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Програму «Караоке на майдані» закривають
Наступна новина Московський патріархат тепер поза законом, – волинський священик
Останні новини
Схожі новини