Не схід: де в Україні найменше пишаються своїм громадянством

Не схід: де в Україні найменше пишаються своїм громадянством

Більше 60% наших співвітчизників пишаються тим, що вони українці.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом соціології НАН України за підтримки фонду «Демократичні ініціативи» імені Кучеріва, пише Канал24.

Так, 73% українців налаштовані оптимістично щодо майбутнього нашої держави, у тому числі майже дві третини (63%) пишаються своїм громадянством.

За роки незалежності України значно зросла ідентифікація нашого народу з громадянством своєї країни. Ми фіксували два сплеска. Перший – після Помаранчевої революції. До неї ідентифікували себе як громадянина України 44%, після – 52%. І другий сплеск був після Революції Гідності. До неї цей показник становив 51%, у 2015 році – вже 65%,– зазначила директорка «Демократичних ініціатив» Ірина Бекешкіна.

За результатами опитування, найбільше своїм українським громадянством пишаються на заході країни, найменше – на півдні.

Наразі на заході України пишаються своїм громадянством 81% (не пишаються 7%), у центральній частині 67% (не пишаються 16%), на півдні 46% (не пишаються 28%), на сході 56% (не пишаються 17 %).

На неокупованих територіях Донецької та Луганської областей 39% співвітчизників пишаються своїм громадянством, 27% – не тішаться, 34% опитаних не змогли визначитися з відповіддю.

Серед почуттів, які охоплюють українців, коли вони думають про наше майбутнє, називають надію (47%), тривогу (30%), оптимізм (26%).

Опитування проводили з 3 по 25 липня в усіх областях України, окрім окупованих територій Донбасу і Криму, серед 1800 осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Які хвороби може викликати вода з крану: відповідь вчених
Наступна новина Що потрібно почати робити сьогодні, щоб стати успішним завтра


Останні новини
Схожі новини