Про нардепів- «скіфів» і суддю-історію. БЛОГ

Про нардепів- «скіфів» і суддю-історію. БЛОГ
Автор блогу, історик-краєзнавець Сергій Годлевський

Усі знають, що в історії України була велична та загадкова сторінка –царство Скіфії. Скіфи були майстерними воїнами – вони били легендарного перського царя Дарія, вони мали досконалу систему військового підпорядкування, принципи їх благородного побратимства, яке скріпляли кров’ю, оспівав сам Геродот…

Але вони зникли. Скіфську цивілізацію поглинули, «стерли» у рази військово слабші греки.

…Щоразу, коли дивлюся на вчорашніх полум’яних борців за світле майбутнє – сьогоднішніх нардепів і можновладців, думаю: вони – це новітні скіфи…

*         *          *

Греки у перших століттях нової ери стали колонізовувати Причорномор’я і зіткнулися зі скіфами. Воювати вони не могли. Та й не хотіли.

Тож сказали мудрі греки так: «Ми вправно і своєчасно будемо платити вам, скіфи данину, аби ви залишили нас в спокої. Ви могутні. А ми – мудрі. Ми навчимо вас всіх мудростей світу цього. І не тільки вас – а й ваших дітей! Вони пізнають філософію і мистецтво, математику і астрономію….»

Звісно, войовничі скіфи хотіли кращого для своїх дітей. І радо віддавали їх на науки до греків.

І це був початок кінця могутньої Скіфії. Нащадки синів степів і вітру, пізнавши всі блага цивілізації, вже не хотіли вдягати шкіряні штани. Вже не бачили великого задоволення у тому, аби скакати цілими днями під пекучим сонцем у степу. Уже не знаходили насолоди від вправ із луком і бойовою сокирою. Уже не хотіли спати під відкритим небом і їсти сиров’ялену конину…

Їм більше подобалось слухати мудрі трактати і милозвучні поеми грецьких вчених і  поетів. Насолоджуватися нектаром чудових вин, які їм подавали вродливі рабині в прохолодних садах Ольвії, Пантікапею чи Херсонесу. Це стало їх сенсом життя…

*          *          *

Я переконаний: багато хто йшов у народні депутати Верховної ради України  із правдивими і щирими намірами змінити ситуацію на краще. Їз благородними  почуттями. З реальною готовністю не просто жити, а жити для народу.

І що сталося?

А просто з’явилися «підступні греки»!

Вони стали нашіптувати: «Тихо, тихо, не кричіть. Всіх не нагодуєте. Всім всього не дасте. За себе подбайте. Що треба? Грошенят підкинути? Ну, це можна, не дуже багато, але підсобимо. А може заводик який? Чи ще якусь «схему»? Ти нічого не будеш робити! Але тобі буде щось перепадати. Не дуже, але на «скромне життя» вистарчить…».

І посипалися наші нащадки войовничих благородних скитів. Геть посипалися. Проміняли вільні степи і свіжий вітер народних турбот на затишне життя у мальовничих прохолодях закордонних курортів, шикарних офісах і довгоногими красунями-секретарками.

А як же війни, за добробут народний?

Та готові, ще як готові розпинатися перед камерами в студіях, обзиваючи один, одного на чім світ стоїть. Навіть мордобої влаштувати за «неналежне розуміння прагнення народу»…

*          *          *

Скіфія зникнула. Її поглинула історія.  Ті скитські царі, що ковтнули грецької цивілізації, пішли в небуття, їх імен ніхто не пам’ятає…

Зате войовничий дух нікуди не пропав! Нова цивілізація – Савроматія – пішла ще далі. Зрештою, вклала великий внесок в благородство багатьох народів цивілізації, в тому числі і українців. Це саме в українських запорозьких козаків був звичай бойового побратимства і відданості справі. Це там, як і у Скіфії, була традиція вибирати кращих з кращих, хто послужився…

Тож кожен сам вибирає – бути йому істинним «скіфом» чи піддаватися впливу «греків». А історія розсудить – будьте певні.                          


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині батьки заборонили навчати своїх дітей у затоплених класах. ВІДЕО
Наступна новина Що робила на Волині правнучка Івана Франка
Останні новини
Схожі новини