ТОП-7 причин, чому варто побувати у «Цуманській пущі»

ТОП-7 причин, чому варто побувати у «Цуманській пущі»

Працівники відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» назвали 7 причин побувати в заповіднику.

Про це повідомляє Район.Ківерці

1. Унікальні природні комплекси – це і старі дубові діброви віком до 150-170 років, болота, чорновільшанники, заплави річок. Саме слово «пуща» в слов’янських мовах означає великий, цільний лісовий масив, що зберігся у майже недоторканому стані. Цуманська пуща простягається приблизно на 70 км з заходу на схід, та на 40 км з півдня на північ.

Пуща знаходиться на межі Полісся та Лісостепу, що зумовлює широке різноманіття рослинного та тваринного світу. Одні з найстаріших дерев Волинської області – три дуба-велетня віком до 600-800 років ростуть на древньому слов’янському оборонному валі в селищі Городище.

Цілком ймовірно, що ці дуби – це залишки священного гаю, які були у наших пращурів поряд з поселеннями. Дуби називали Перуновим деревом.

Читати також: Показали тваринний світ «Цуманської пущі». ФОТО

2. Національний парк знаходиться неподалік обласних центрів, Луцька та Рівного – тому легко і зручно провести вихідні, мандруючи екостежками, в пішоходних та веломандрівках, автоекскурсіях. А додому ви привезете цікаві фото та неповторні враження.

3. Рідкісні тварини – серед них особливої уваги заслуговують зубри. Цуманська пуща – це одне з небагатьох місць на Україні, де збереглись ці величні тварини. 

А ще 20 видів тварин, занесених до Червоної книги України, 8 видів, занесених до Європейського Червоного списку тварин,та 15 видів, занесених до Червоного списку міжнародного союзу охорони природи. Зустріч зі стадом оленів чи косуль – нерідке явище в національному парку, тому фотоапарат тримайте напоготові.

Читати також: У соцмережі опублікували старі світлини костелу Петра і Павла з Олики. ФОТО

4. Рідкісні рослини. Зокрема, в травні-червні квітують орхідеї, яких на території національного природного парку «Цуманська пуща» зростає біля 10 видів. Загалом в пущі є понад 30 червонокнижних рослин. Наприклад, кальдезія білозоролиста, яка тривалий час вважалась зниклою в Європі, а вчені знайшли її саме в Цуманській пущі.

5. Курортний відпочинок – сучасний санаторій «Пролісок» серед соснового лісу на узбережжі мальовничого водосховища на річці Путилівка, джерела з цілющою мінеральною водою, лікувально-торфові грязі (с. Журавичі, с. Сильне, с. Грем’яче).

6. Унікальні історико-культурні пам’ятки: монастир у Жидичині, про який згадується ще в літописі XIIІ столітті. Не залишить байдужим селище Олика, резиденція князів Радзивилів, які були власниками лісових масивів пущі – це і замок бастіонного типу XVI століття, який ще називають «Волинським Версалем», величний костел-колегіум та чимало інших цікавих пам’яток.

7. Події Першої та Другої світових воєн: Брусилівський (Луцький) прорив 1916 року значною частиною проходив саме територією Цуманської пущі, про що свідчать залишки фортифікацій та траншей.
У другу світову пуща стала однією з баз опору підрозділів УПА до 1950-х років.

Раніше ми писали, восьмеро волинян ходили в 3-денний велопохід у «диких умовах». 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Замість поваленої зупинки у Луцьку поставлять нову
Наступна новина «Ми думали, що від нас багато залежить», – боєць АТО з Луцька розповів, чому розчарувався у війні 
Останні новини
Схожі новини