«Запрошуємо інвестора». Волиньрада буде продавати колишній обкомівський готель «Круча»

«Запрошуємо інвестора». Волиньрада буде продавати колишній обкомівський готель «Круча»
На фото Олени Лівіцької: «Круча» зсередини.

У Волинській обласній раді планують продати з аукціону приміщення колишнього обкомівського готелю, що на вул. Дубнівська у Луцьку.

Про це розповіла голова облради Ірина Вахович в інтерв’ю виданню «Перший».

За її словами, найближча сесія облради розглядатиме низку майнових питань, а серед майна комунальної власності є таке, яке доречно продати, а не утримувати. Зокрема, і приміщення колишнього готелю на Дубнівській.

Раніше ця споруда перебувала на балансі Луцького медколеджу, згодом її передали на баланс КП «Волиньприродресурс».

«Ми будемо робити всі підготовчі документи для того, щоб це майно продавати з аукціону. Уже можете цей посил давати: хто має бажання, хай цікавиться. Там є можливості туристичні, рекреаційні… Запрошуємо інвестора: хто дорожче дасть, тому і продамо», - каже Ірина Вахович.

Наразі майно у не дуже хорошому стані, в будинку протікає дах, він охороняється.

Свого часу були пропозиції облаштувати у цьому місці навчальний корпус коледжу, лікарську амбулаторію, центр реабілітації. До занепаду там був профілакторій Луцького водоканалу.

Так донедавна виглядав колишній обкомівський готель. Джерело фото: Волинська газета

Довідково. Історія будівлі, яка відома під назвою «Круча» тягнеться із 70-х років. Будували "Кручу" при секретареві Волинського обкому Леонідові Палажченку. Початок будівництва припадає на 1978 рік, а здавали під Новий рік: 29 грудня 1980-го.

Уже в ті роки поруч зі спорудою знаходилася школа-інтернат (так і дотепер). Тож, відомо, що на будівництві обкомівської дачі працювали діти. Тоді учнями школи були сироти та напівсироти.

Бюджету "Круча" обійшла в кругленьку суму: у 1979 році на будівництво було передбачено 100 тисяч карбованців державних капіталовкладень.

Згодом секретар Волинського обкому Леонід Палажченко проситиме виділити гроші з резервного фонду. А після здачі в експлуатацію споруду передадуть на баланс міському об'єднанню готельного господарства. Офіційно - тут мали приймати іноземних гостей. Коли у країні сталися "перетрубації", готель для членів іноземних делегацій раптом став на папері "гуртожитком обкому КПУ", в 1991-му під такою назвою "Кручу" передали на баланс загального відділу облвиконкому.

Через 9 років після здачі в експлуатацію, коли СРСР рухнув додолу, ці вихованці адресували листа тодішньому нардепу від Волині Андрієві Бондарчуку із проханням віддати "Кручу" на баланс інтернату.


Із публікації про «Кручу» в газеті "Правда" від 8 травня 1989 р.:

«Дом рассчитан на …четыре номера. Излишне, думаю, перечислять всю начинку, описывать роскошные апартаменты. Скажу лишь, что в каждом номере – непохожие гарнитуры, в том числе из карельской березы, есть роскошные бильярдная, кинозал. (…) Балансовая стоимость дома 234.500 рублей, оборудование и имущество оценивается в 60.900 рублей. Полезная площадь гостиницы 795 квадратных метров. Столовая – 99, холл – 63, бильярдная – 103, кроме того – две террасы по 103 квадратных метра. Ежегодно на зарплату персоналу, на отопление, амортизацию уходит 18.600 рублей. Пустой дворец денно и нощно стерегут посменно шесть дюжих молодцев, за что получают соответствующую зарплату. Службу несет и овчарка, у которой имеется домик стоимостью 175 рублей. Есть и свой работник зеленого хозяйства…».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Новий Театральний майдан. У Луцьку оголосили конкурс для архітекторів
Наступна новина Гузь у парламенті пригрозив блокуванням трибуни через закриті списки
Останні новини
Схожі новини