17-річний українець розробив робота, який збиратиме річкове сміття

17-річний українець розробив робота, який збиратиме річкове сміття

7-річний кропивничанин Руслан Коптєв розробив робота «Riveroni», який збиратиме сміття на поверхні річки. Вже відбувся перший успішний пробний запуск робота в Інгул. Про деталі розробки та роботу «Riveroni» хлопець розповів РК.

Руслан вже два роки займається розробкою роботів.

«Спочатку займався дома, дивився ютуб уроки. А потім прийшов у школу програмування «Ш++». Мені тут зручно, адже я можу поспілкуватися з своїми однодумцями, і в школі програмування є інструменти, деталі, які можна використовувати. Найпершим моїм роботом був «Hexapod», який рухається як павук. Його переваги, що він може пройти будь-де. Однак має і мінуси, оскільки споживає багато електроенергії. Згодом складав ще декілька роботів, я їх не рахую», - зізнається хлопець.

Він бачить перспективи у роботехніці. Адже молоді програмісти можуть вчитися програмуванню пишучи коди для конкретних роботів, а не просто гіпотетично вчити теорію.

«Створити робота, який би збирав річкове сміття, мені запропонував наставник школи програмування Роман Шмельов. Я захопився цією ідеєю. Спочатку докупи прив’язував пляшки, аби майбутній прилад тримався на воді. Робив каркас, паяв схеми і так далі. Наразі робот «Riveroni» має з обох боків два гребних гвинта, які дозволяють рухатися у будь-який бік, навіть крутитися на місці. У пластикові боксі знаходиться вся електроніка: сенсори, GPS, мобільний зв’язок. Паралельно з пластиковим боксом знаходиться сонячна батарея, яка дозволяє «Riveroni» працювати автономно, адже енергії вистачить навіть на роботу у нічний час. Спереду робота знаходиться камера з датчиком, зараз ми його не зробили повністю автономним, тому ним керуватиме оператор. До речі, роботу робота транслюватимуть в он-лайн режимі, ним можна буде керувати на відстані близько п’яти кілометрів», - зазначив розробник. І додав, що робота пристрою максимально проста: посередині робота вільний простір, де згодом натягнуть сітку, і фактично «Riveroni» напливатиме на сміття і захоплюватиме непотріб, який буде знаходитися на поверхні води.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Яка у вас усмішка: вчені виявили три типи
Наступна новина Десять природних чудес України, які треба обов’язково побачити
Останні новини
Схожі новини