Біля Луцька у музеї-скансені перекривають дах двохсотлітньої хати за старовинною технологією

Біля Луцька у музеї-скансені перекривають дах двохсотлітньої хати за старовинною технологією
Фото Суспільне.Волинь

У Рокинівському музеї-скансені, що неподалік Луцька, почали перекривати дах двохсот літньої хати. Робітники накривають дерев'яний будинок снопами з очерету.

Про це розповів Суспільному директор музею Роман Ковальчук.

Дах двохсотлітньої хати перекривають снопами з очерету. Щоб звязати один такий потрібно витратити дві з половиною години, - розповідає робітник Дмитро Шрамко. Каже: щоб перекрити такий дах потрібно лише на одну сторону 40 снопів очерету.

Читайте також: Музей-скансен у Рокинях змінює стиль. Що нового

Очерет заготовили самі. Роботу почали три тижні тому. Перед тим, як класти снопи з очерету, будівлю перекрили спеціальними рулонними матеріалами, - каже робітник Роман Мишко.

 

 

Провідний науковий співробітник музею Олександр Середюк розповів: хату привезли у музей-скансен 2010-ого з колишнього Шацького району. За підрахунками, будівлі понад дві сотні років. Вона складається з трьох частин: хати, сіней та комори.

Зі слів Романа Ковальчука, на часткове перекриття даху двохсотлітньої хати витратили понад 10 тисяч гривень. Розповідає, що планують повну реконструкцію будівлі. Найперше планують поміняти підлогу, зробити невеликий, реставрувати експонатом, які вже понищились від часу, - каже директор музею.

Всього на території музею-скансена у Рокинях, є 5 старовинних хат, які потребують реконструкції.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kDLUjCmXpio" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Польщі зростає кількість українських вчителів на сезонних роботах
Наступна новина Куди найчастіше подорожують українці
Останні новини
Схожі новини