Ліцей-гімназія чи гімназія-початкова школа? Як переформатують луцькі заклади середньої освіти

Ліцей-гімназія чи гімназія-початкова школа? Як переформатують луцькі заклади середньої освіти

Попередньо відомо, як відповідно до анонсованої реформи переформатують заклади середньої освіти міста Луцька. Деякі з них стануть ліцеями-гімназіями, інші ж – гімназіями-початковими школами.

Про це йшлося 2 квітня під час засідання освітньої комісії Луцької міської ради, пише ІА Волинські Новини

Як розповіла директорка управління освіти Зіновія Лещенко, заплановано, що 2026-2027 навчальний рік освітні заклади Луцька розпочнуть відповідно до нової реформи освіти. Саме цього навчального року учні нової української школи закінчать дев’ятий клас і йтимуть у школу, яка, за новим законодавством, уже має бути 12-класною.

До 2021 року, своєю чергою, школи мають визначитися з поділом на ланки, наприклад, чи вони залишаться школами І ступеня, чи гімназіями, у складі яких функціонуватимуть школи І-ІІ ступенів, чи ліцеями, де за рішенням засновника в їх складі можуть функціонувати ще й гімназії.

Як відомо, у зв’язку з анонсованою реформою середньої освіти, українські школи чекає переформатування. Законодавчо передбачено, що середня освіта ділиться на три ланки: початкова школа (1-4 класи), гімназія (5-9 класи) і ліцей (10-11, а з 2027 року – 10-12 класи). Початкова школа може функціонувати разом з гімназією або ж гімназія може діяти в складі ліцею.

Читати також: 8 професій, які дають змогу заробляти гроші. Розказуємо, чим цікаве Луцьке ВПУ

При цьому наголошують на кількох нюансах. По-перше, початкова школа має бути від’єднана від інших навчальних закладів. В ідеалі – взагалі діяти в окремому корпусі. Навіть якщо початкова школа буде у складі гімназії, вона повинна мати окремий вхід не лише в навчальний корпус, а й, наприклад, у спортивний зал (якщо початкова школа використовує зал гімназії). Ліцей навіть у тому вигляді, де у складі буде гімназія як структурний підрозділ, не повинен мати у своєму складі початкової школи.

«Із цією метою була проведена робота управління освіти за участю Асоціації керівників ЗОШ, Ради директорів, було, зокрема, проведено зустріч із керівниками усіх закладів освіти, у тому числі приєднаних громад, на предмет створення мапи руху щодо трансформації, переформатування цих закладів. Із кожним директором ми спілкувалися, аби створити умови для комфортного, безбар’єрного і доступного відвідування закладів освіти», – розповіла Зіновія Лещенко.

Отож, ліцеєм-гімназією стануть школи №14, 9, 10, 26, 1, 4, 21, 18 та 28

Функціонування гімназії-початкової школи передбачено у школах №2, 16, 20, 24, 15, 5, 12, 19, 27, 3, 13, 11, 25, 29, 22, 23, 7, 17.

«Наприклад, у школі №9 початкова школа може функціонувати за умови, якщо до того часу ми зможемо забезпечити архітектурну спроможність, що потребуватиме окремого входу, окремих роздягалок, окремого харчування та окремих занять у спортивній залі», – сказала директорка управління освіти.

Як додала, ця інформація на розширеному засіданні колегіуму управління освіти була озвучена директорам навчальних закладів.

«Також ми підготували проєкт рішення виконкому щодо закріплення мікрорайонів за закладами освіти. Це також відповідає Закону України «Про освіту». Попередньо заклади освіти, які функціонують у приєднаних громадах, не мали закріплених територій, що є порушенням законодавства. Ми витримуємо вимоги законодавства і у присутності старост і директорів закладів освіти обговорювали питання закріплення мікрорайонів за окремими закладами освіти… До нас доєдналися 11 закладів загальної середньої освіти і 10 закладів дошкільної освіти, три з яких функціонують у складі навчально-виховних комплексів. Ці заклади дошкільної освіти з 1 вересня будуть відокремлені і функціонуватимуть як окремі юридичні особи», – зазначила Зіновія Лещенко.

Читати також: У школах Луцької громади хочуть запровадити уроки християнської етики


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Перекрили рух транспорту через перехрестя Рованці – Боратин
Наступна новина «Пацієнти стають у чергу». У МОЗ зафіксували історичний максимум дзвінків до швидкої
Останні новини
Схожі новини