«Луцькводоканал» першим в Україні буде виробляти органічне добриво з біомулу

«Луцькводоканал» першим в Україні буде виробляти органічне добриво з біомулу

КП «Луцькводоканал» вперше серед усіх водоканалів України зможе виробляти, фасувати та реалізувати органічні добрива із біомулу для потреб сільського господарства. 

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Переробка мулу в добриво і його збут сільгосппідприємствам – європейська практика, яка з’явиться і в Україні на КП «Луцькводоканал». Це допоможе вирішити проблему із переробкою мулу, що лишається на очисних спорудах підприємства після проходження всіх етапів очистки. Мулові карти будуть розвантажені, а сільськогосподарські підприємства отримають безпечне добриво, яке значно збільшує врожай. Від процесу переробки виграє насамперед Луцька територіальна громада, адже мул не буде накопичуватися на очисних і не створюватиме потенційної небезпеки для екології. Також користь отримають сільгосппідприємства, які будуть використовувати органічне добриво з біомулу для удобрення грунтів. Експертизами доведено цілковиту безпеку та високу ефективність такого добрива», – повідомляють у «Луцькводоканалі».

«Переробка біомулу – дуже важлива і в перспективі здійснення реконструкції очисних споруд, оскільки цикл переробки відходів має бути закритим, а осад від стічних вод повинен утилізуватися. І найкращим та найбільш безпечним методом його утилізації, як свідчить світова практика, є саме переробка в органічне добриво», – додають у підприємстві. 

Над дозвільною документацією працювали два роки

«Робота над складним проектом тривала два роки, адже потребувала проходження ряду дозвільних процедур, експертиз і отримання необхідних сертифікатів. Наразі мета досягнута – уся документація готова і підприємство, у разі залучення інвестицій на встановлення обладнання та його налагодження, зможе запустити виробничий цикл. Пройдено складний шлях, але результату досягнуто – підприємство отримало офіційну можливість не накопичувати осаду на мулових картах. Адже, як ми неодноразово зазначали, протягом року на очисних спорудах утворюється близько 40 тис тонн біомулу», – зазначають у «Луцькводоканалі».

Питання утилізації осадів стічних вод було одним із ключових щодо ведення діяльності за екологічними принципами, адже об’єми накопичення біомулу з кожним роком зростали. У той же час, за хімічним складом осад є цінною сировиною для виготовлення добрив. Особливого значення утилізація осадів стічних вод набуває тоді, коли вирішує не тільки природоохоронне завдання, а й економічне, сприяючи поповненню сировинних і матеріальних ресурсів, а також дає змогу перетворити водоохоронні об’єкти в безвідходні та самоокупні.

 

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Важко хворіють молоді і здорові, – волинська лікарка про новий штам ковіду
Наступна новина На хабарі спіймали головного лікаря волинської лікарні
Останні новини
Схожі новини