Волинський бізнес просить об’єктивного розгляду справи головного митника області

Волинський бізнес просить об’єктивного розгляду справи головного митника області

Члени Громадсько-консультативної ради платників податків підтримали звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, Генерального Прокурора, Голів Волинської ОДА та облради з проханням проконтролювати хід розслідування резонансної справи головного митника Волині Віктора Кривіцького.

Таке рішення прийняли сьогодні, 31 серпня, під час засідання Громадської ради.

Голова ради Володимир Цибульський на початку засідання наголосив на тому, що попередньо ситуацію на Волинській митниці та затримання її керівника Віктора Кривіцького обговорили минулого тижня на кадровій комісії ФДС. На ній, зокрема, й наголосили на тому, що за 2017 рік Волинська митниця значно покращила свою роботу та показала добрі результати. Так, лише за перше півріччя 2017 року у рамках митного експерименту на ремонт доріг нашої області вдалося скерувати рекордні 417, 4 мільйона гривень.

На сьогодні ця цифра вже перевищує півмільярда гривень, що значно більше, ніж за два попередні роки, наголосила головний державний інспектор з питань звернень  та забезпечення доступу до публічної інформації Волинської митниці ДФС Валентина Черниш. Наголосила чиновниця й на тому, що за шість місяців, за її інформацією, на митниці вже є 33 дисциплінарних провадження щодо неправомірних дій працівників від керівництва. Однак керівник митників не може відповідати за кожного свого працівника. «А в правомірності дії самого Кривіцького – нехай розбирається прокуратура», – каже Черниш.

Зауважимо, що на засідання громадської ради ДФС запросили і самих правоохоронців, однак ті відповіли, що за законодавством не зобов’язання бути присутніми на подібних заходах.

«Хоча, мені здається, що чисто по-людськи було б корисно і самій прокуратурі, якби представник мав можливість донести до громадськості позицію структури. Тоді б громадськість отримала більше інформації, яка, можливо, навпаки змінила ситуацію, і стало очевидно, що прокуратура правильно діє, і всі сумніви розвіялися би самі собою. Але вони вирішили вчинити формально за законом», – прокоментував голова ради Володимир Цибульський.

Відтак, не маючи намірів втручатися в діяльність правоохоронців, Громадсько-консультативна рада підтримала звернення до перших осіб держави щодо того, щоб посадовці проконтролювали резонансну справу затримання митника Кривіцького та не допустили руйнації успішної роботи Волинської митниці з часу призначення нового керівника, а головне – забезпечили повне дотримання законності та публічне висвітлення всього, що відбуватиметься.

«Цій справі надали великого розголосу, адже митники  – не популярна категорія держслужбовців у нашому суспільстві. Будь-яка інформація про можливу корупцію на митниці у суспільстві сприймається здебільшого однозначно. У цій справі, можу сказати, більше всього правоохоронці таки виявили якісь неправомірні вчинки самих працівників митниці. А от наскільки вони дійсно об’єктивні, ми зможемо зрозуміти лише з результатів розслідування і відповідно до рішення суду. Тож побачимо, як справа буде розвиватися далі», – підсумував голова Громадсько-консультативної ради платників податків Волині Володимир Цибульський.

«З усього, що відбувається, можу сказати, що якщо Віктор Кривіцький справді не причетний до якихось корупційних діянь, то йому нічого боятися. Нехай правоохоронні органи все розслідують», – додала член ради, журналістка Оксана Петрук.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Керівників комунальної власності обиратимуть через конкурс
Наступна новина Тяжка заробітчанська доля українки в Іспанії


Останні новини
Схожі новини