Як помирити свекруху і невістку? Сміливий експеримент від «Сімейної фортеці»

Як помирити свекруху і невістку? Сміливий експеримент  від «Сімейної фортеці»

Тема сімейних стосунків вічна і невичерпна. У період карантину вона стала ще гострішою. Іноді загальну площу доводиться ділити кільком поколінням. У Китайському Уханю кількість розлучень під час ізоляції зросла на 20%. Крім подружніх розбіжностей, актуальним залишається конфлікт поколінь.

Наприклад, тема невісток і свекрух — вічно родюче поле для жартів, анекдотів і кумедних ситуацій. Про цю гримучу суміш жіночих характерів писали книги та знімали фільми. Кожен з нас не раз був свідком, а може й учасником цих пристрасних баталій на стику поколінь.

Образ свекрухи дуже яскраво зобразив ще у 1879 році Іван Нечуй-Левицький. Ось з якою пристрастю описую свою свекруху Кайдашиху невістка Мотря:

«В мене свекруха люта змія: ходить по хаті, полум’ям на мене дише, а з носа гонить дим кужелем. На словах, як на цимбалах грає, а де ступить, то під нею лід мерзне, а як гляне, то од її очей молоко кисне...»

Сама свекруха теж не лишається у боргу. Ось її звичайне звертання до невістки: «Чи ти людина, чи ти звірюка. — Бач, іродова душе....»

Час минає, а цей конфлікт лише набирає обертів. І якщо у 19 сторіччі це були сільські сварки через грушу чи горшки, то у 20 сторіччі декорації дещо змінилися. Пам’ятаєте один з радянських шедеврів — фільм «За сімейними обставинами» 1977 року? Головна героїня, Галина Аркадіївна, з тещі раптом перетворюється на невістку:".... я раніше ким була? Тещею. А тепер я хто? Невістка! Відчуваєте різницю?"

Епічна свекруха Ізольда Тихонівна вже не так відверто свариться з невісткою, у бій йде відчуття провини та докори:" Називає її «Галчоночком», «пташеням», а для мене одне сухе — «ма».

21 сторіччя — наше сьогодення. Чи вичерпався конфлікт поколінь та чи помирилися невістки зі свекрухами? Як вони спілкуються, як будують стосунки, що їм болить і на що вони скаржаться у світі штучного інтетелекту, інстаграму, фейсбуку, біг дата та світової пандемії?

⠀Цю тему вирішили дослідити у житловому комплексі «Сімейна Фортеця», що у Струмівці. Нові часи вимагають нових рішень. Тож забудовники вирішили трохи відкрити завісу приватності. Адже зараз прозорість та відвертість — новий тренд.

Тож, якщо раніше сварки та розмови свекрух та невісток можна було почути на сходовому майданчику, то у «Сімейній Фортеці» пішли далі, та віддали сторінку (в інстаграмі) житлового комплексу у розпорядження мешканців. А саме — молодої пари, до яких під час карантину завітала свекруха та й залишилася на невизначений термін.

Точніше невістці Оксані, та її свекрусі, яка оселилася з молодою родиною — Валентині Йосипівні.

Кожна писала про своє щоденне життя-буття. Звикла до міста свекруха відкривала для себе передмістя, а молода невістка — всі відтінки стосунків з любою свекрухою.

То вони з’ясовують, де краще жити, у місті чи за містом. То де краще працювати, в офісі, чи вдома?

Потім добралися і до телефонів та месенджерів. Взагалі обійшлося без відвертих сварок. Цікаво було спостерігати. Забудовник досить сміливо вчинив, бо свекруха й по комплексу пару разів проходилась, проте все швидко вирішувалось.

Тож, можете заглянути на сторінку, та пошукати їхні пости, аби переконатися, що час минає, а проблеми родинних стосунків ті самі. Ми лише перейшли у цифровий рівень соціальних мереж.

А для «новоспечених» невісток є хороша новина — 1000 $ подарунок молодятам від «Сімейної Фортеці» в рамках Програми підтримки молодих сімей


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Карантинні розваги. У Луцьку святкують День молоді
Наступна новина У Луцьку вночі згоріло авто. Відео
Останні новини
Схожі новини